Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Televizyonunun Zararları Makale

Geçmişten Günümüze Önemli Bir Buluş…
Televizyon çağın en büyük icatlarından olduğu kadar, gelecek çağların icatlarına da temel oluşturan bir buluş. En yaygın haberleşme aynı zamanda vakit geçirme aracı olarak kabul ediliyor. İzlediğimiz yayınlar gün geçtikçe artarken, kanallar aracılığıyla her türlü izleyici ihtiyacına da karşılık veriyor.

Diğer icatları tetiklemesi…
Televizyonun yıllar içinde gelişimi diğer icatların keşfini tetiklemiş, halen daha popülerliğini koruyan, gün geçtikçe de ilerleten televizyon, kişilerin vazgeçilmez aracı haline gelmiştir. Televizyonun haberleşme, ulusal ve uluslar arası gündemden haberdar olma, aynı zamanda eğlence amaçlı kullanılabilmesi vazgeçilmezlik niteliğini katlamış, geliştirmiştir.

Televizyonun Hayatımızdaki Olumsuz Etkileri
televizyonun sağlığa zararlarıTelevizyonun yararları olduğu kadar zararları da mevcuttur. Bunların başında hormonal etkileri ve yaydığı manyetik alan ile DNA’nın değişmesine yol açtığı için kansere de neden olabilmesi geliyor. Bağışıklık sistemine de olumsuz etkisi olduğu bilinen televizyon, çocukların ergenlik dönemlerinin ertelenmesine, tembelliğe de neden oluyor.

Televizyonunun zararlarından belki de en önemlisi televizyonda yayınlanan programlar ve bunların kişiler üzerinde yarattığı etkiler. Sosyal hayatta mümkün olmayan şartların ve yarışmalar aracılığıyla kişilere verilen umutların etkisi aslında televizyonun verdiği zararlar arasında üst sıralarda yer alması gereken bir durum.

Sosyal Yaşam – Kültürel Etkiler – Kullanım Önerileri
televizyonun çocuklara zararlarıTelevizyon kullanımı kavramının son yıllarda ortaya çıkmasının sebeplerinden biri ise kültürel alışkanlıkların kaybolmaya yüz tutması, kişilerin aile içi sosyalliklerinin kısıtlanmasıdır. Doğru kullanımın iki yaşından küçük çocukların televizyondan uzak tutulması ve aile bireylerinin günün belirli saatlerinde televizyon izlemesi kuralları kapladığı görülüyor.

Aile yapısının düzeni ve televizyonun bağımlılık haline gelmemesi için olabildiğince sınırlamalar koymalı, kontrollü bir kullanımı fiziksel ve psikolojik sağlığınız için gerçekleştirmelisiniz.

.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
Protein Tozunun Zararları Nelerdir?

Protein Tozu Nedir? Protein tozu özellikle Vegan adı verilen bir cins Vejeteryanlar tarafından kullanılan proteinin tozlaşmış halidir. Vegan adı verilen...

Kapat