Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Tırnak Yemenin Zararları

tırnak yemenin zararları

Tırnak Yeme & Kişisel Sorunlar?
Tırnak yemek sanıldığının aksine sadece bir alışkanlık değil, aynı zamanda kişilik problemlerinden bazılarının da göstergesi olarak görülebiliyor. Tırnak yeme alışkanlığı çocukluktan başlayarak süregelen bir alışkanlık olabilir. Genellikle endişe, korku ve heyecan hallerinde görülen bu alışkanlık belirtilen duygular itibariyle kişinin zorda olduğu veya sıkıntılı olduğu hallerden bazıları. Buradan yola çıkarak uzmanların belirttiği özgüven eksikliklerinde de aynı duyguların toplum içinde ve farklı ortamlarda hissedildiği, tırnak yemenin de özgüven eksikliğinin belirtilerinden biri olduğu belirtiliyor.
.
Tırnak Yemenin Nedenleri?

Kişisel sebeplerden, alışkanlıktan veya başka bir eksiklikten kaynaklanabilecek tırnak yeme alışkanlığı temelinde oldukça zararlı riskleri barındırıyor. Mikrobik rahatsızlıklar herkesin ilk aklına gelen rahatsızlıklardan olsa da, tırnak yemenin ciddi başka hastalıklara da yol açabileceği unutulmamalı. Kalp rahatsızlıkları da tahmin edilemeyen ve çoğu kişinin tırnak yeme alışkanlığından vazgeçmesi için aslında sıkça tekrarlanması gereken belki de en ciddi durum. Kalbi etkileyen tırnak yeme alışkanlığı kronik bir rahatsızlığa yol açabiliyor.
.
Tırnak Yemenin Zararları?
Ağız yolu ile alınan mikroplar ise çeşitli mikrobik rahatsızlıklara yol açıyor. Mikropların vücudunuza etkisini ve hangi yolla alındığını saptamak zor olsa da direk ağız yoluyla mikrop, parazit almayı sağlayan tırnak yeme alışkanlığından hastalıkların görüldüğü anda şüphelenilmesi doğru bir yaklaşım olacaktır. Çeşitli diş rahatsızlıklarına da sebep olan Tırnak yeme eylemini, bir alışkanlık ve geçici huy olarak görmektense, tedavi edilmesi gereken ve hastalıklara yol açabilecek bir durum olduğunu düşünmek bu alışkanlığa sahip kişi ve çevresi açısından oldukça faydalı ve çözümcül bir yaklaşım olacaktır.
.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
çoklu oturum açma
Twitter Çoklu Oturum Açma

Twitter Çoklu Hesap Nasıl Açılır? Twitter’de aynı anda birden çok oturumu açabilirsiniz. Birden fazla Twitter hesabınız olabilir bu yüzden aynı...

Kapat