Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Toplist Siteleri Hakkında Bilgilendirme

toplist nofollow kodu

Toplist Nedir?
İnternet ortamında özellikle de şirketi ya da internet sitesi olan kullanıcılar bunu bilirler.

Bunu bilmeleri de daha çok Google Pagerank sistemi ile alakalı; siteyi bir yerde gösterip bu değeri yükseltmek.

Bu tür sitelerde örneğin xx sitesi kendisinde yer alan kodu sitesine ekleyen siteyi kendisinde gösteriyor; yani karşılıklı link değişimi. Bunu yapmayanlar da var; onaysız site ekleme ya da dizin ekleme veya yorum ekleme vs.

Toplistlerin Yararı
Eskiden toplistler ile karşılıklı link değişimi çok işe yarıyordu ama son zamanlarda direk link değişimi önerilmiyor ki Google bu durumu sevmiyor; daha çok link tarlası yapmak daha önemli.

Toplistlerde eski siteler daha çok do-follow kodu verdikleri için sorun olmuyor ve Pagerank artıyordu.

Toplist Eklerken Dikkat
Bu yazımızda amacımız sizleri toplist hakkında bilgilendirmek. Toplist sitelerinde sitenizi eklediğiniz zaman siz de karşı tarafın linkini alırsınız; burada dikkat etmeniz gereken toplist site “no-follow” mu veriyor yoksa “do-follow” mu.

Bunu anlamanın bir yolu ilgili sitede sağ tıklayıp “kaynağı görüntüle” seçin ve orada linklerin önünde no-follow yazıp yazmadığını kontrol edin.

Xat bilgisi resim bakarak örnek nofollow kodu görebilirsiniz.

Kodların Önemi
Do-follow linkleri Google ya da diğer arama motorları tarafından görünür ve dikkate alınır; oysa no-follow varsa bu dikkate alınmaz ve pas geçilir. İşte no-folow link aldıklarınıza siz katkı yapmış olursunuz; onlar size katkı yapmış olmaz.

Bu nedenle bu kodları kontrol edin; varsa kodlarını eklemeyin.

Orijinal yazı, xrc sonx

Bir yorum yapıldı ilgili konu; “Toplist Siteleri Hakkında Bilgilendirme”

  1. Pronet dedi ki:

    Pronet Alarm Sistemleri ve Güvenlik Çözümleri

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
bilgilendirme
Bilgilendirme

Xat Yardım Haberleri Xat Bilgisi sitemiz xatbilgisi.com kişisel yazıları ile 2008 yılından beri aktif olan bir site. Genel olarak hem...

Kapat