Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Topuklu Ayakkabı Giymenin Zararları

topuklu ayakkabı zararları

Kişisel Giyim Alışkanlığı
Günümüz ayakkabı sektörü topuklu ayakkabı modellerini farklı tarzlara göre çeşitlendirmeyi sürdürüyor. Mevsimlere göre farklılık gösteren ayakkabılar, kadınlar için topuklu üretimleri daha da zengin hale getiriyor. Topuklu ayakkabı kullanmak alışkanlık meselesi olarak görülüyor.
.
Bilek Burkulmaları
Ciddi sonuçlara yol açabilecek bilek burkulmaları özellikle deneyimi olmadan topuklu ayakkabı kullanan kadınların başına gelen durumlardan biri. Yüksek topuklu ayakkabıyla yürüyebilmek aslında sanıldığından çok daha zor. Bazı ülkelerde bunun için kurslar oluşturulduğunu görebilirsiniz. Yüksek topuklu ayakkabı giyen kadınların çoğu bilek ve ayak ağrılarının yanı sıra bel ağrıları da çekiyor. Bunun nedeni topuklu ayakkabının ayak, bilek, diz ve bel doğrultusunda uzanan bir etkisinin olması.

.
Uzun Süreli Kullanımda Zararları

Uzun süreli kullanımlarda ciddi bel ağrılarına, bel rahatsızlığı olanlarda ise bu çok daha kötü sonuçlara yol açabilir. Günlük kullanımda dahi sıkça görmeye alıştığımız yüksek topuklu ayakkabıların ciddi sonuçlar doğurabileceği gerçeği maalesef kadınların genellikle göz ardı ettiği gerçeklerden. Topuklu ayakkabı kullanımında zarar görmekten kaçınmak için en azından denge sağlayacak platformlu ayakkabılar veya daha da rahatı dolgu topuk olarak tabir edilen tabanı doldurulmuş ayakkabılar tercih edilmeli.

.
Maddeler Halinde Topuklu Ayakkabı Zararları
Sadece burkulmalarla kalmayan durumlar da topuklu ayakkabı kullanımında karşınıza çıkabilecek sorunlardan. Kırılma ve bağlarda zedelenme ise beklenmedik kazalardan.

Ayağın ön kısmına yük binmesi, topuklu ayakkabı giyiminde oluşacak ödemlere veya tırnak problemlerine neden olabilir. Bazı durumlarda özel hallerde görebileceğiniz yüksek boyutunu da aşan 25 cm topuklular ise herhangi bir düşme, burkulma halinde daha büyük boyutlu zararlara yol açabilir.
.
Topuklu ayakkabı giymek aslında alışabilmek açısından gün içinde ayakkabı değiştirerek uygulandığında uzun vadede daha etkili sonuçlar alınmasını sağlayacaktır. Daha pek çok sağlık sorununu tetikleyebilecek topuklu ayakkabılar için uzmanların önerileri uzun süre kullanımdan kaçınılması ve kullanım sonrası ayakların dinlendirilmesi yönünde. Sürekli kullanımlar parmaklarınızda ve ayak kemiklerinizde deformasyonlara, rahatsızlıklara yol açabilir.
.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
tırnak yemenin zararları
Tırnak Yemenin Zararları

Tırnak Yeme & Kişisel Sorunlar? Tırnak yemek sanıldığının aksine sadece bir alışkanlık değil, aynı zamanda kişilik problemlerinden bazılarının da göstergesi...

Kapat