Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Türkçe Wiki

Xat Wiki’yi Türkçeleştirme Çalışmaları
Aslında yeni değil bu haber. Eskiden beridir birtakım yerlerini Türkçeleştirdik. Yarralı olacağını düşündüğümüz bölümleri (güvenlik ve güç bölümü başta olmak üzere) Türkçeye çevirdik. Ancak bu yeterli değil. Amacımız tüm wiki’yi Türklere yardımcı olacak şekilde Türkçeye çevirmek.

Ne  Gibi Katkıları Olacak?
Xat help sitesine bakmışsınızdır, altta yer alan wiki sitesi. Modlar olmasa bile kullanıcılar alttan  istedikleri bölüme bakabilir ve diledikleri bilgiyi bulabilirler. İşte bu hizmeti veren sistemin adı “wiki”. Çabuk açılan, gereksiz iframe ve kodların kaldırıldığı, güvenli ve düzgün hizmet alabilinecek bir yer. Xat Yardım sayfamıza da bakmışsınızdır. Altına Xat wiki eklendi. Türkçe ön yüzü ile. Ancak birçoğunun içeriği boş. Çünkü Türkçeleştirme lazım.

Bu Konuda Yardımlarınız Gerekiyor!
Aradığımız özellikler;

 • İngilizce bilen
 • Türkçe grammer kurallarını bilen
 • Dil tercümesi ilkelerini bilen
 • Gerçekten xat’a yararlı olmayı düşünen

Kişi ve kişileri arıyoruz. Bu sayede sizlere İngilizce wiki sayfaları verilecek vedüzgünce tercüme edilmesi istenecektir.

Ödüller
Bu işi yapmanız durumunda (çevirdiğiniz yazı sayısı kadar), çalışmanız kabul gördüğüne Türkçe tercüme wiki sayfasına konulacak ve sizlere d ebunun karşılığında xats verilecektir (1000 xats ile 5000 xats arası).

Örnek Çevrilmiş Sayfalar
Öncelikle
BURAYA tıklayarak çevrilmemiş wiki güvenlik sayfasına bakınız. Daha sonra da BURAYA tıklayarak Türkçe çevrilmiş bölümüne bakınız. Türkçe bölümü İngilizce bölümü ile aynıdır. Türkçeye çevrim yapılmıştır. Sizden istenen de bizimle iletişime geçmeniz durumunda size verilen yerlerin tercüme edilmesidir.

Nasıl Katılacaksınız?
Basit. Siz isteyin yeter. SOHBET bölümünde ownerlere ya da online xat yardım sitemizde ownerlere ya da İLETİŞİM bölümündne bizlere direk ulaşabilir, tercüme işinde bizlere yardımcı olmak istediğinizi bildirebilirsiniz. Sizlere çevrilmesi gereken sayfalardan birtanesi verilecektir.

You can leave a response, or trackback from your own site.

4 yorum yapıldı ilgili konu; “Türkçe Wiki”

 1. Rosanna dedi ki:

  urfalı diyor ki:Merhaba ben register olmak isoytirum registerim var ama aynı bilgisayarda başka register olmaya e7alıştım ama olmuyor yardım edermisiniz

 2. xatbilgisi.com dedi ki:

  Xatbilgisi.. Not so bad 🙂

 3. xats satışı dedi ki:

  Ben de katkı yapmak ve kendime xat wiki kurmak istiyorum, nasıl kurcam?

 4. seda dedi ki:

  Paylaşım için sağolun çok sevdiğim site bura

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
xat namecolor power kullanıcı listesindeki görünümü
NameColor

Beklenen Rare Power "Rare" yani az bulunan, yani birçok kullanıcının alamadığı güç, yani "değerli" güç... İşte yeni xat'ın 2. rare...

Kapat