Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Turkcell VINN DNS Değiştirme

turkcell vinn dns değiştirme

Turkcell VINN Kullanıcıları İçin
Bazı sitelere girmede sorun yaşıyorsanız, ayrıca hiç açılmayan siteler de varsa DNS değişikliği yapabilirsiniz. DNS değişikliği sadce girişler için değil, aynı zamanda hızı arttırmak için de yapılabilir (upload/download için). Bunun için bu yazıda sizlere VINN dns değiştirmeyi göstermek istedik.

Turkcell VINN DNS Değiştirme
DNS değiştirmek için elinizde birtakım DNS adresleri olmalıdır. En güncel ve hızlı çalışan DNS adresleri için BURAYA bakabilirsiniz. Bizler burada örnek olarak OPEN DNS kullanmayı göstereceğiz.

Adımlar
Öncellikle bağlantıyı kesin (VINN ekranından). Daha sonra üstte gözüken araçlar kısmına tıklayın v oradan da seçenekler; daha sonra profil yönetimi seçin. Düzenle ve gelişmiş tıklayarak DNS için statik bölümü seçip DNS adreslerini ilgili boşluklara yazarak “tamam” diyerek işi bitiriyoruz.

Yani özetlersek;
Araçlar => Seçenekler => Profil Yönetimi => Düzenle => Gelişmiş => DNS Ayarları (statik seç) =>DNS adreslerini gir => Tamam => Bağlan

Burada bilmeniz gereken önemli bir şey profil yönetiminde kendiniz de yeni profil oluşturabilirsiniz. Ancak bağlantıda bazen sorun çıkabilir. Bu yüzden va rolan profil üzerinden düzenle tıklayın (solda) ve altta bulunan gelişmiş de tıklayarak açılan sayfada orta kısımda DNS ayarları diye yer göreceksiniz. Orada 1. boşluğa 1. DNS adresini; 2. kutuya da 2. DNS adresini yazınız.

Örnek: Open DNS Kullanımı
1 => 208.67.222.222

2=> 208.67.220.220

Google DNS, Uydu Net ve diğer DNS ler için BAKINIZ.

Yeni Turkcell VINN Kullanıcıları için…
Alttaki resimdeki aşamaya gelince ‘Profil Adı’ kutusu yanındaki oku tıklayarak ‘Turkcell 3G(Varsayılan)’ yerine ‘Turkcell Internet’ profilini seçip ‘Gelişmiş…’ düğmesine basın;

Açılan ‘Gelişmiş’ penceresinin ‘DNS Ayarları’ bölümünde ‘Static’i seçip ‘Birincil DNS’ ve ‘İkincil DNS’ kutularına kullanmak istediğiniz DNS no.larını girerek ‘Tamam’ düğmesine basın ve diğer ‘Tamam’a da basarak işlemi bitirin

Bundan sonra yeni DNS adreslerinin aktif olması için “Bağlan” tıklayarak yeniden bağlanınız (eski pencerelerde aktif olmayabilir; tüm tarayıcıları kapatıp yeniden açın).

Turkcell VINN DNS Ayarları

Turkcell VINN DNS Ayarları

 

4 yorum yapıldı ilgili konu; “Turkcell VINN DNS Değiştirme”

 1. lokman dedi ki:

  usta emeğine sağlık ayriyetende cok tesekkur ederim saol.

 2. wartsilla dedi ki:

  benim vınn ekranım böyle değil nasıl yapacam

 3. blablabla dedi ki:

  valla süpersiniz, uzun zamandır uğraşıp başaramıyordum. sayenizde hallettim =)

 4. amed21 dedi ki:

  cok saol yaw dıger sıtelere baktım bişi anlatamıyorlar saol dostum :))

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
xat rankpool power
BanPool

Yasaklılar İçin Özel Oda Bir grup gücü olan Banpool gücü ile yasaklılar için özel oda oluşturabilirsiniz. Listede 15 days olan...

Kapat