Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Ülkemizde Son Teknolojik Gelişmeler

ilk türk helikopteri

Kömürden Doğalgaz Elde Etme
Ülkemizin son yıllarda teknolojiyi yakından takip etmesi ve yapılan çalışmalar sayesinde bir çok gelişme sağlandı. En önemli gelişmelerden birisi TÜBİTAK’ın desteğiyle kömürden doğalgaz elde edilmesi. Türkiye’nin ilk kömür gazlaştırma tesisi Kütahya Tunçbilek’te açıldı.

TÜBİTAK’ın desteğiyle geliştirilen projede kalorisi düşük yerli kömürden doğalgaz elde edilebilecek. Bu gelişme ülkemiz için çok önemli. Çünkü doğalgazın gerek daha ucuz olması gerekse atmosfere daha az zarar vermesi en önemli etken. Diğer bir önemli gelişme ise ilk minyatür yapay kalp pompasının geliştirilmesi. Yine TÜBİTAK’ın desteğiyle geliştirilen bu sistemde ithal ürünlere göre yüzde 80 daha ucuza mal edilecek.

Kalp Pompası ve Milli Helikopter
Üretilen minyatür kalp pompası hastaların kullanımına en kısa sürede sunulacak. Savunma sanayisi alanında yapılan en son gelişme ise Milli helikopterimiz ‘’ATAK’’ Güney Kore’nin Taarruz Helikopteri ihalesinde ilk 3’e girmeyi başardı. ATAK helikopteri henüz test aşamasında ama Milli helikopterimiz şimdiden dünyanın gözdesi olmayı başarmış durumda. Toplamda 6 adet üretilen ATAK Güney Kore’de yapılan 2 milyar dolarlık ihalede bir çok proje içerisinde 3. olarak tüm dünyaya nam saldı.

 

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
avea modem dns değiştirme
Avea Modem için DNS Değiştirme

Avea Jet modeminiz var yasaklı sitelere girmek istiyorsunuz, ancak her deneyişinizde hüsrana uğruyorsunuz. Eğer böyle bir probleminiz varsa şu an...

Kapat