Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Ülkemizde Teknolojinin Durumu

türkiyede bilimsel gelişmeler

Teknolojiyi Geriden Takip Etme? Ülkemizde teknolojinin çok iyi bir durumda olduğunu söylemek maalesef yanlış olur. Dünyanın herhangi bir yerinde üretilen bir teknolojik ürünün ülkemize gelmesi bile aylar sürmektedir. Ne kadar tüm dünyada aynı anda dense bile bu söz inandırıcı gelmemektedir. Çünkü en basit örnek olarak bir akıllı telefon üretildiğinde Türkiye’de satışa çıkması 1-2 ay sonrasını buluyor. Ya da eski bir tarihten örnek verecek olursak televizyon üretildikten 15-20 yıl sonra ülkemize gelmiştir.

.
Son Yıllarda Yaşanan İlerlemeler

Eskiye göre belki daha iyi konumda olabiliriz ancak hala teknolojiyi çok yakından takip etmediğimiz bilinen bir gerçektir. Zaman içerisinde bunu değiştirmek yine bizim elimizde. Milli kaynakları kullanarak kendi teknolojimizi kendimiz elde etmeye başladığımız an bunu yenebiliriz ancak. Bunun yanı sıra yurtdışında 100 dolara satılan bir ürünün bizim ülkemize gelmesi, satışa sunulması ve vergilendirilmesi sonrası 3-4 kart artarak 300-400 dolar gibi bir fiyatla kullanıcılara sunuluyor. Bu durum ancak biz bişeyler üretebilirsek değişebilir.

.
Güncel Gelişmeler
Özellikle Nükleer santral ve Yerli otomobil üretimi ile ilk Akıllı telefon üretimi ve yerli Savunma ve Silah sanayi gelişmeleri son zamanlarda yaşanan olumlu gelişmeler. Bunlara bakacak olursak gelişmede ve şehirleşmede yaşanan ilerlemeler de ön plana çıkan gelişmelerden. Ülkemizde yapılan bilim – teknoloji fuarları da buna öncülük etmektedir. AR-GE çalışmalarının artması ve Uzayla ilgili Fuarların düzenlenmesi de gençlerin katılımını arttırmaktadır.  Pek çok olaya öncülük eden yeni gelişmelerin detaylarını sonraki yazılarımızda görebilirsiniz.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
yahoo email kaydol
Yahoo Email Hesabı Aç

Yahoo Kayıt Yahoo Email hizmeti almak ücretsiz ve hesap alma oldukça kısa süren bir işlemdir. Önde gelen ve telefon ile...

Kapat