Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Ultrasonun zararları Nelerdir?

ultrasonun zararları

Ultrason Gebelere Zararlı mı?
Ultrason hamile kadınların bebeğin gelimi döneminde doktor tarafından kullanılan faydalı bir yöntemdir. ultrason kullanımı ile ilgili iddialar ortaya atılsa da ultrason zararlı x ışınlarını barındırmadığı için bu iddialar yersiz görülmektedir. Anne ve bebek sağlığı için oldukça faydalı olan bu yöntem için bahsedilen iddiaların başında bebeğin çocukluk çağına ulaştığında ortaya çıkacağı iddia edilen kanser hastalığı geliyor.

Beyne Zararlı mı?
Bahsedilen bir diğer risk ise disleksi hastalığı ile ilgili. Disleksi hastalığı beynin sol tarafında çalışma bozukluğundan kaynaklanan ve bazı becerilerin gelişmesinde sorun ile karşılaşması ile ilgili bir hastalık. Bahsedilen bu beceriler ise okuma ve okuduğunu anlama güçlüğü başta olmak üzere sözel beceriler. Bununla da ilgili olabilecek bir başka iddia çocuğun konuşmaya başlama süresinin uzaması ile ilgili. Ortalama doğum tartısında azalma ve solaklık da diğer iddialar olarak karşımıza çıkıyor.

Bu iddialar belirttiğimiz üzere az sayıda deneyin doğruluk payı kanıtlanmamış sonuçları olarak değerlendiriliyor ve dikkate alınmıyor. Çalışmalar ultrasonun zararlı olmadığı ve anne ve bebek sağlığı açısından oldukça faydalı bir yöntem olduğu konusunda hemfkir olmuş durumdalar.

Olumsuz Etkileri?
Ultrason kullanımı bebeğin sağlıklı gelişiminin gözleminde ve çeşitli olumsuz durumların belirlenmesinde kullanılan en kullanışlı yöntem. Alternatifi olmadığı gibi aileler için de erken tedavi olanağı sunan bir icat. Röntgen ışını kullanılmaması bebeğin ve annenin sağlığı açısından bir tehdit oluşturmayan ultrason, günümüzde hamilelik sürecinde kullanımından vazgeçilemeyecek, birçok hastalığın erken teşhisinde kullanılan en faydalı araç olarak görülüyor.
.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
bilgisayar kısayol tuşu
Bilgisayarda Uyku Modu Kısayol Tuşu Oluşturma

Bilgisayarı uyku moduna alma, bu şekilde hazırda beklemesini sağlayıp mouse hareketleri ya da power gücüne basarak gene açabilirsiniz. Uyku moduna...

Kapat