Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Uzay Gelişmeleri 2013

uzay gelişmeleri

Güncel Uzay Haberleri 2013
Çoğumuz uzaya çıkmanın hayalini kurmuşuzdur. Dünyaya yukarıdan bakma, bir roketatarla uzaya fırlatılmak. Ama gelişen teknolojide artık düşündüğümüz ve hayal ettiğimiz bazı şeyler mümkün olabilecek.

İklim değişimlerinin uzun süreli bilgisini bize verebilecek olan çalışmalar 2013 yılında geliştirildi. Artık uydu sayesinde çok uzun süreli hava tahminleri yapılabilmekte.

Uzayla İlgili Son Gelişmeler

Çin büyük bir gelişme katederek uzaya yeni iletişim uydusu gönderdi. Congşing-11 adlı iletişim ve haberleşme uydusu Siçuan eyaletindeki Siçang uydu fırlatma merkezinden gönderildi. Bir diğer uzay gelişmesi de NASA’nın uzay aracı Cassini, Satürn’ün kuzey kutbunda dev kasırgayı görüntülemesi oldu.

Ülkemizde Uzayla İlgili Yapılan Çalışmalar
Ülkemizde uzay alanında yapılan çalışmalarda Ay’a gerçekten gidildi mi sorusuna cevap verir nitelikteydi. İzmir’de araştırılan bu konu için Duke, ‘’Ay’a 9 kere gidilerek 6’sında iniş yapıldığını eğer oraya gitmemiş olsak, Ruslar bunu ortaya çıkarırdı” dedi’.

Yine NASA Güneş’te son 3 yılda meydana gelen gelişmelere ait görüntüleri yakalamayı başardı. Şimdiye kadar ki en net Güneş görüntüleri olduğu ileri sürülen bu görüntüler bir çok gelişmenin de habercisi niteliğinde.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
iş bankası açılmıyor
İş Bankası Açılmıyor

İş Bankasında Açılmama Sorunu 12 Haziran 2013;  öğlen saatlerinde başlayan bir dizi sorunlar zinciri. Önce İnternet bankacılığı, daha sonra ATM;...

Kapat