Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Whatsapp’a Bilgisayardan Bağlanma

labtoptan whatsapp kullanma

En sık kullandığımız uygulamalar arasında yer alan, akıllı telefonların neredeyse olmazsa olmazı, hızlı mesajlaşmanın ve dosya göndermenin en aktif şekli olan Whatsapp’ı neden bilgisayar başında otururken de kullanmayalım?

Whatsapp bildiğiniz gibi Facebook tarafından satın alınmıştı. Alındıktan sonra şeffaflığını koruyan bu uygulama halen ücretsiz ve reklam gösterimi de yok. Bununla beraber web sürümü de hazırlanan bu uygulamayı bilgisayar üzerinden kullanmak da mümkün.

Bilgisayardan Whatsapp Nasıl Kullanılır?
Whatsapp’ı bilgisayarda kullanmanız için pek çok neden ortaya koyulabilir. Öncelikle hızlı yazmak ve aynı anda pek çok kişiye yetişebilmek, bir diğeri karşı tarafa resim ya da dosya atmakta hızlanma ve daha az zaman harcama, bir diğeri nette takılırken aynı anda da bilgisayar üzerinden mesajlaşma. Pek çok neden olsa da ana nedeni belki de mesajlaşmayı basitleştirmesi.

bilgisayardan whatsapp nasıl kullanılır?

bilgisayardan whatsapp nasıl kullanılır?

Whatsapp uygulamasını bilgisayar üzerinde kullanmak için öncelikle https://web.whatsapp.com  adresine gitmeniz gerekiyor. Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi açılan QR kod tarayıcı çıkacaktır. Akıllı telefonunuzdan Whatsapp girerek açılır ayarlardan “Whatsapp Web” seçeneğine tıklayın ve kamerayı bilgisayar ekranındaki QR koduna odaklayın.

Sistemin bunu otomatik algılaması ile bilgisayarda son yazıştığınız kişiler ve mesajlar otomatik olarak gözükür. Artık bundan sonra yazışmaya bilgisayar üzerinden devam edebilirsiniz.

whatsapp'a telefondan nasıl girilir

whatsapp’a telefondan nasıl girilir

Önemli Bilgiler ve Uyarılar:
Whatsapp uygulamasına bilgisayardan bağlanırken telefonunuzun veri bağlantısı açık olmalıdır. Bununla beraber, Whatsapp Web sayfasında da gördüğünüz gibi iOS desteklemeyen sistemi Apple telefonlarda kullanamıyorsunuz. Sistemin avantajları zaten belli ancak eğer çok paylaşımlı bilgisayar ya da cafe gibi bir yerde iseniz önerimiz işiniz bittiğinde çıkış yapıp bilgisayar ön belleğini de silmenizdir.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
Bilgisayarın Gözlere zararları

Bilgisayarın zararları, bilgisayarın zararı nedir, bilgisayarın yararı ve zararları, bilgisayarın gözlere etkileri, bilgisayarın faydaları ve zararları, bilgisayarın zararları maddeler halinde bilgilerini...

Kapat