Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Windows 7 Aero Peek Tarayıcı Önizlemesini Aktif-Deaktif Yapma

aero peek aktif etme

Windows 7  Özellikleri
Windows 7 kendi içerisinde Home Basit-premium ile ultimate ya da diğer üst sistemleri olarak özellikler sunması ve Windows 8 çıkması ile de geri planda kalsa da bizlere en çok yarayan özelliklerinden birisi de alt tarafta yer alan görev çubuklarının ve özellikle de tarayıcının önizlemesini sunması. Bu önizleme için de gerekli olan özellik aslında  “Aero Peek”.

Windows 7’nin en önemli özelliklerinden olan Aero Peek pek çok forumda “Windows 7 Basic” de yoktur şeklinde yanlış bilgi verilir. Oysa bunlara kanmanıza gere yok çünkü Windows standart çevirebiliyorsunuz.

Aero Peek İndirmeyin

Download Aero Peek ile indir aramaları çok yapılmakta ve gereksiz programları indirebilirisniz; bu Window sile gelen özelliktir, indirerek katkı yapılamıyor; kendim bizzat 20’ye yakın denedim ancak hiçbirisi çalışmıyor aksine onlarla beraber 5-10 uygulama da kuruluyor. Sizin yapmanız gereken Aero Peek aktif etmek (varsa), yoksa da bunu listeye eklemektir.

Aero Peek Listeye Ekleme
Genel sorun formattan önce önizlemenin olması ve formattan sonra yok olması. Önce Aero Önizlemesi mevcut iken formattan sonra geri GETİRİLEMEYEBİLİR; bunu getirmek için ise şunları uygulayın:

  • Masaüstüne sağ tıklayıp “Ekran Çözünürlüğü“ne giriyoruz.
  • Ardından “Metni ve diğer öğeleri daha büyük veya daha küçük yapın”a.
  • Oradan solda bulunan “Renk Düzenini değiştir“e tıklayıp,
  • Aşağıdaki seçeneklerden “Windows 7 Standard“ı seçtiğimizde Aero Önizlemesi çıkacaktır.

Aero Peek Aktif Etme ya da Deaktif Etme

  • Denetim Masası -> Sistem Güvenlik -> Sistem yolu ile sistem özellikleri sayfanızı açın.
  • Sol taraftaki menüden Gelişmiş Sistem Ayarları‘na tıklayın. Karşınıza sistem özellikleri penceresi çıkacak. Buradan Performans kutusundaki Ayrıntılar Butonuna tıklayın.
  • Karşınıza gelen performan seçenekleri sayfasında  Görsel Efektler sütununu göreceksiniz. Sizde standart olarak ” Bilgisayarım için en iyi olanı windows seçsin” işaretlidir. Bunu Özel olarak değiştirin.
  • Aşağıdaki listede kapalı olan özellikleri göreceksiniz.
  • Listedeki tüm kutucukları işaretleyin ve Uygula -> Tamam deyin. Böylece tüm aero paketleri açılmış olacak.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
Hızlı dns adresleri
Hızlı DNS Numaraları

Hızlı DNS Numaralarının Önemi Hızlı DNS numarası hem uygulama olarak hızlı ve akılda kalıcı hem de internette dolaşma hızı için...

Kapat