Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Windows Ekran Klavyesi Nasıl Açılır?

Windows Ekran Klavyesi

Windows, 98 sürümünden sonra hemen hemen her versiyonunda ekran klavyesini vermeye başladı. Kredi kartı numaralarının ve bazı bilgisayar bilgilerinin çalınmasından sonra böyle bir adım atan Windows, kullanıcıların güvenliğini daha iyi sağlayabilmek adına böyle bir uygulama çıkardı. Klavyesi bozulan ve bilgisayarda ani işleri olan kimselerin de bu ekran klavyeleri yardımına koşmaya başladı. Bu ekran klavyesinin ortaya konmasıyla, programcılar Windows’un mevcut klavyesini daha da geliştirip ve daha da kullanım kolaylığı sağlayıp ücretsiz olarak piyasaya sürmeye başladılar. Sizlere bu yazımızda Windows Ekran Klavyesi hakkında bilgi vereceğiz.
.

Windows XP Ekran Klavyesi Açma
Ekran klavyesini şu adımlarla ile açabilirsiniz:
Başlat -> Tüm Programlar -> Aksesuarlar -> Erişebilirlik -> Ekran Klavyesi
Windows XP Ekran Klavyesi ile ayarlar menüsünden yazı tipini, stilini, boyutunu değiştirebilir, tıklama sesini de açıp kendinizi klavye kullanıyor gibi hissedebilirsiniz.

.
Windows Vista Ekran Klavyesi Açma
Windows Vista’da ekran klavyenizi şu şekilde açabilirsiniz:
Başlat -> Tüm Programlar -> Donatılar -> Erişim Kolaylığı -> Ekran Klavyesi

.
Windows 7’de ekran Klavyesi Açma
Windows 7’de de ekran klavyenizi şöyle açabilirsiniz:
Başlat -> Denetim Masası -> Erişim Kolaylığı -> Erişim Merkezi Kolaylığı -> Ekran Klavyesi’ni Başlat

.
Windows 8’de ekran Klavyesi Açma
Windows 8’de Ekran klavyesi artık dokunmatik olarak da kullanılmaya başlandı. Üstelik Ekran Klavyesine ulaşmanız burada çok daha kolay.
Ara -> “Ekran Klavyesi” sözcüğünü arat -> Ekran Klavyesi simgesinin üzerine dokun veya tıkla.
Veya Oturum Açma Ekranından:
Erişim Kolaylığı Butonuna Tıkla -> Ekran Klavyesi

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
abone kasma hileleri
Facebook Abone Kasma %100 Çalışıyor

Arama Çöplükleri İnternet üzerine Facebook abone kasma il ilgili olarak bir yığın çöplük bilgi var. Çoğu sırf hit almak için...

Kapat