Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

WordPress 3.5.1

wordpress yeni sürüm

Yeni Sürüm Çıktı
25 Ocak 2013 itibariyle WordPress yeni sürümü 3.5.1 çıktı; güncellemek için Türkçe versiyonun çıkmasını beklemeyin; İngilizce olarak güncellediğinizde de Türkçe oluyor; güncellemenizi öneririz.

Güvenlik Sorunları
Wordpress 3.5 için güvenlik açıkları bazı makalelerde haber oldu; ayrıca dosya yöneticisinin uyumsuz ve ağır olması da başta gelen sorunlar idi. Bu sorunlar farkedilip kısa bir süre sonra wordpress 3.5.1 çıktı.

Neler Yeni?

Değişikliğe uğrayan pek çok bölüm var; bizler bunları özetlersek:

  • Editör Bölümü: Bazı HTML etiketlerini temizlemekle ilgili düzenleme yapıldı.
  • Ortam Ekleme: Yeni medya yöneticisi ile alakalı küçük çapta uyumluluk sorunu giderildi.
  • Ağ Bölümü: Yeni bir wordpress ağı oluştururken uygun rewrite kulları önerme eklendi.
  • Önceden yazılmış yazıların html karakterlerini gözden geçirme ile ilgili iyileştirme yapıldı
  • Bazı javascript hataları giderildi
  • Eklentinin veritabanı yada kullanıcı api’lerini yanlış kullanımlarında uyarı,hata mesajları çıktılama eklendi.

Örneğin Ortam Ekle için;  “EKLENTI GÖSTERME AYARLARI” bölümünde hizalama, bağlantı ve boyut gibi ayrıca resim url gibi bölümler de yer almış; galeri oluştururken seçme kolaylığı ve slayt yapabilme seçenekleri sunulmuş.

Sürekli Güncelleme?
Sürekli güncelleme olması aslında blogcular için de güncel kalma ve takip etme ayrıca daha yeniyi deneme imkanı sunuyor. Ancak eğer otomatik güncelleme yapamıyorsanız bu sıkıntı olabiliyor; o zaman Fix plugin update eklentisini de deneyebilirsiniz.,

İyi günler  ve iyi bloklamalar dileriz; XRC Sonx

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
vds hosting
Nekil VPS Hosting

VPS Hosting Nedir? İnternet üzerinde "VPS Hosting" ya da "VDS Server" veya Sunucu olarak aradığınız zaman çok karmaşık anlatımlar bulabilirsiniz;...

Kapat