Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

WordPress Yabancı Tema Türkçeleştirme

Wordpress tema

WordPress Tema Yapımı
Dünyada nitekim en çok kullanılan hazır script sistemi olan WordPress sisteminde yazı eklemek, tema özellikleri ile oynamak ne kadar kolay gözükse de aslında tema yapımı oldukça zahmetli ve  kod bilgisi ayrıca çok fazla emek gerektiren bir uğraştır.

Yabancı Temalar
Türkçe WP temalarına göre yabancı temalar daha kaliteli ve daha fazla seçenek olarak karşımıza çıkıyor. İşte bu noktada da aslında iş onları türkçeleştirebilmek; bu şekilde hem orijinal hem de yeni tema kullanmış oluyorsunuz.

Emeğe Saygı Duyma!
Bu temaları premium wp themes diye aratıp bakarsanız 39$ ile 500$ arasında değişen ücretleri var; ancak para vermek hiç işimize gelen yön olmadığı için hazır kullanıyoruz. İşte bu durumda da tema linkini silmek emeğe haksızlık oluyor.

Bu durumu kimi kişiler silinsin dese de çoğunluğun en azından  1 link olup da emeğe saygı duyulmasını önemli olarak buluyor.

Peki Ya Sahiplenme!
İşte bu konuda sorun oluşturan da bu. Bizim kurnaz Türkler temayı Türkçeleştirip “yeni yazı, yerini tema ile karşınızdayım; 1 aylık çalışmamla yeni temam sizlerle” diyerek yayınlıyor. İşte işin kötü tarafı da bu. Temayı alıp; renk ve resimler ile bazı özellikleri ile uğraşıp “ben yaptım, kurdum” demek. Nitekim temel atmak zordur ama o temele direk dikmek daha kolaydır.

Emeğe Saygı Duymanın Önemi
Bunu eğer bu konularda zaman harcamamış biriyseniz okur geçersiniz ama bu işi bilenler hem orijinal yazı ya da tasarım veya grafik tasarlama yapanlar daha iyi bilir. Bu nedenle de aslına ve oluşturana saygı duyma ve kaynak gösterme ya da en azından link verme önem arz eden özelliklerdir.

Kişisel yazıdır, xatbilgisi.com orijinal yazı, xrc sonx

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
xat chat siteni düzenle
Xat Sohbet Sitenizi Özelleştirin

Xat Chat Farkı Xat sohbet gruplarını diğer sohbet sitelerinden ayıran kendinize ait site ve  içerisinde sohbet kutusu varmış gibi özellik...

Kapat