Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Xat Powers

XAT POWERS  YARDIM VE  XAT POWERS KODLARI
En iyi Türkçe Xat Rehberi olan XSC Xatbilgisi hizmet sitesi ile xsc.gen.tr ile XSC Chat sitesi Xat Sohbet ortaklaşa hazırlanan ve tüm hakkı saklı ve özgün yazılımı XSC’ya ait olan bu makalede tüm xat güçleri ile yeni ve eski xat güçlerini, xat powers kullanımlarını, xat powers kodlarını kısa ve bazılarında ise ayrıntılı olarak inceleyebilir, kendinize rehber olarak bulundurabilirsiniz.

XSC HizmetleriXSC olarak xats ve powers satışları yanı sıra, şu işlem ve satışlara da başladık: Site satışları, bot atma, site tasarımı, yan site ekleme…

Altta gördüğünüz açıklamalar yeni ve tüm xat güçlerini kapsayan ayrıntılı hizmet, lütfen olumlu ve olumsuz yorumlarda bulununuz ve yazıyı beğenirseniz en alttaki linkten paylaşınız ya da BURADAN iletişime geçip, bildirimlerde bulununuz.
Hazırladığımız xat Türkçe Wiki Powers bölümünü görmek için BURAYA tıklayınız.

Güç İfadesi Her biri için Ücret Açıklama Lütfen Dikkatlice Okuyunuz!
Easter temalı ifadeler  (easter  TAKAS YAPARAK ALABİLİRSİN xatbilgisi.com Easter bayramını bu ifadelerle kutla: (easter) (basket) (bunny) (bunny2) (chick) (egg2) (eggb) (paintegg). Değişik efektlerle ya da beraber kullanabilirsiniz: (bunny2#easter) (cool#eggb) (bunny#paintegg).  XSC Tarafından hazırlanDI.

Renk kodlarına BURADAN ulaşabilirsin.           

İkonunu renkli göster  (flashrank) 50 days İkonunu sohbetteki sırana göre (üye/mod/owner) ve sahip olduğun ikon gücüne göre (purple, ink blueman) renk değişen şekilde göster. Mod ve sahipler pinkgücüne sahiplerse ikonlarını koyu pembe yapabilir, ya da blueman güçleri varsa kullanabilirler.Purple blueman gücünde göre öncelikli, blueman da pink’e göre önceliklidir.
Sadece üyeler ikonlarını koyu pembe yapabilirler.
Sahipler $ modunu kullanırken (misafir gibi gözükme) ikonları gene de turuncu ve sahip oldukları ikon gücüne dönüşecektir. Örneğin bir sahip nickinin başına $ koydu ve blueman gücüne sahip, ikonu hem turuncu hem de koyu mavi olacaktır.
Eğer hiçbir ikon gücü yoksa pawn rengi turuncu ve yeşil olacaktır .

Yasaklandığınızda Flashrank powersi çalışmaz.  

XSC Tarafından hazırlandı.       

St. Patrick günü ifadeleri  (irish)  TAKAS YAPARAK ALABİLİRSİN St Patrick’s günü için çıkarılan bu güç, bizlere şu ifadeleri sunuyor: (irish) (clover2) (drink) (igirl) (iman) (pot) (rainbow) (shi) (tap). Bunları efekt olarak da kullanabilirsiniz, örneğin;   (cool#tap) (groom#pot) (redface#clover2) (beye#shi)Not: (d#igirl#w1) bayan saçı ekler, (d#igirl#w2) ise bayan saçı + şapka ekler. (shi) ise, shillelagh kısaltılmış şekli olup, bir irish ifadesidir.  XSC Tarafından hazırlandı.       
Parti ifadeleri  (party) 200 xats Xat’da parti ifadeleri ile şölen yap: (balloon) (bride) (cake) (clink) (dance) (dance2) (dance3) (groom) (photo) (popper) (toast) (phat). Ayrıca bu efektleri de kullanabilirsin: (hehe#dance3) (goo#bride) (tongue#popper) (eek#balloon).  XSC Tarafından hazırlandı.       
Kapalı mavi misafir ve üye  (blueman) 1000 xats İkonunu kapalı mavi yap. Eğer bu güç aktifse, kullanıcı listesinde ikonun kapalı mavi olacak.NOT: Bu gücü kullanabilmek için misafir, üye ya da sahip olman lazım!Eğer purple gücünüz aktifse bu güç aktif olmayacaktır.  

XSC Tarafından hazırlandı.       

Sevgililer günü ifadeleri  (valentine)  xatbilgisi.com Sevgililer günü ifadeleri; (beat) (bheart) (cupid) (card) (hug2) (hug3) (ilu) (lhand) (ring) (rose) (rose2) (valentine) .Daha fazla efektlerle kullanabilirsiniz:(redface#ilu) – tepesinde kalp var
(smile#valentine) – etrafında kalpler olan ifade
(love#cupid) – aşk yüzü
(rose#ffffff) – beyaz gül

 XSC Tarafından hazırlandı.       

Süreli üye yap  (tempmem) 15 days Bir misafiri 1 dakikadan 1 saate kadar üye yap. Kullanmak için misafirin özeline git ve /mn2.5 yap 2 saat 30 dakikalığına üye yapmak için. XSC Tarafından hazırlandı.       
Günlükleri xatsa çevir  (dx) 7 days Günlüklerini xatsa çevirmeni sağlar.NOT: Bu güçle günlükleri xatsa çevirdiğinde güç yok olur. Xats-Days takas etmek için TIKLA!

 XSC Tarafından hazırlandı.       

Çubuk adam yap  (stick) 300 xats Kendine özel animasyonlu çubuk adam yap ve xat sohbet kutularında ifade ve avatar olarak kullan.Dans eden, kavga eden ya da istediğin herhangi bir şekli yap! See Stick XSC Tarafından hazırlandı.       
Geri sayım aracı  (count) 200 xats Geri sayım aracı, özel bir olaya doğru geri sayım yapar. Örneğin: yeni yıl. Mekanik ve yönetilebilen çeşitleri var.Bazı kulanımlar ve anlamları: (count#h010110) saatler için h kullan

(count#m010110) dakikalar için m kullan

(count#s010110) saniyeler için s kullan
Dijital stili kullanmak için L ekle:

(count#dl010110)günler

(count#hl010110)h(count#ml010110)m(count#sl010110)s yeni yıl partisine.

Belirlenmiş bir numaraya kullanmak için:
(count#f105) belirlenmiş numarayı uygulamak için f kullan.

Renklendirmek içi sonuna renk kodu ekle::
(count#f105#r) or (count#f42#00ff00)  kırmızı için

Diğer güçler de kullanılabilir örneğin fade, mirror, invert…
En fazla 100 gün için kullanılabilir.

Renk kodlarına BURADAN ulaşabilirsin.   

 XSC Tarafından hazırlandı.       

Noel ifadeleri  (christmas)  xatbilgisi.com 26 mevsimsel ifade ve efekt örneğin  (scarf) (give) (shiver) (wreath) (sball) (xb1) (tree).
26 İfadenin hepsi:
(beard) (bell) (bulb) (cane) (ches) (elf) (give) (pole) (sack) (sball) (scarf) (sdeer) (sfeet) (sgift) (shiver) (skiss) (sledge) (slist) (smound) (spull) (stock) (tree) (wreath) (xb1) (xb4) (xday) (christmas)
  XSC Tarafından hazırlandı.       
Karlı ifadeler (snowy)  TAKAS YAPARAK ALABİLİRSİN İfadeler için karlı arka planlar kullan örneğin (d#snowy). Sarı ifadelere kar ekle: (d#snows). Karlı öpücüğü (snowy) de kullan. NOT: Artık tüm ifadelere bu efektler uygulanabilir, yeni xat AS3 Flash versiyonuyla hepsinde kullanabilirsiniz.İfadelerin sonuna #snows ekleyerek kar yağıyor şeklinde görüntü verebilir ya da avatar resminizin sonuna #snowy ekleyerek karlı yapabilirsiniz. Kar yağmasını değişik stillerde yapmak için #w1 #w2 #w3 #w4 kullanabilirsiniz. Genele öpücük şeklinde de #snowy gönderebilirsiniz. Genele gönderilen öpcüücklerden olan globe/pull/ bugs öpücüklerinde #santa1 #yeti1 #xmastree #snowman #reindeer2 #gift1 #house #candystick #xmasstar #xb1 #xb2 #xb3 #xb4 #xb5 #gift2 #sack ifadelerini mesajınızın sonuna ekleyerek kullanabilirsiniz.

 XSC Tarafından hazırlandı.       

Şükretme ifadeleri  (thanksgiving)  xatbilgisi.com Minnet duyan, şükreden ifadelerden oluşanthankxgiving temalı ifadeler. İfadeler: (pilgrimm) (pilgrimf) (indian) (indian2) (indian3) (chef) (dining) (eatleg) (feast).Değişik efektleri: (goo#chef) (goo#indian2) (hello#pilgrimm) XSC Tarafından hazırlandı.       
Durumu Mesajı (status) 400 xats Sohbette adının altında durum mesajı göster. Kullanmak için $status=YAZINIZ şeklinde YAZINIZ olan yere mesajınızı giriniz ve genele gönderiniz.Nickinizin altına “XSC en iyi xat sohbet sitesidir” yazmak için genele şunu gönderin:$status=XSC en iyi Xat sohbet sitesidir.

Kaldırmak için ise şunu gönderin:

$status=

Kimsenin durum mesajını görmek istemiyorsan genele şunu gönder:

$SetStatus=off
Yeniden herkesin durum mesajını görmek istiyorsan bunu gönder: 

$SetStatus

Bazı örnekler:
$status=meşgulüm
$status=geçici olarak bilgisayardan uzak
$status=yemek yiyor

 XSC Tarafından hazırlandı.       

Anime  ifadeleri (anime) 300 xats Anime ifadeleri, saç şekilleri, aksesuarlar,. 22 tane hepsi! Örneğin  (anime) (headband) (fan) (tear) (haira1). See Anime wiki for more XSC Tarafından hazırlandı.       
Cadılar Bayramı ifadeleri (halloween)  xatbilgisi.com Cadı ifade ve efektleri. İfadeler: (halloween) (ghost) (grim) (tomb) (bat) (pkn) (cdn) (mmy) (frk) (wh).
Pkn ve tomb ifade arkaplanı olarak kulanılabilir örneğin (d#tomb) (yum#pkn)
Num gücün varsa tomb üzerine yazı yazabilirsin örneğin (tomb#num#numrip)
 XSC Tarafından hazırlandı.       
Sitedeki sohbeti durdur (hush) 25 days Bir sohbeti durdur. Sohbette herkesin konuşmasını sustur ki duyuru yapabilesin. Örneğin: /hm60Duyuru!  En fazla 60 saniye en az ise 10 saniye için kullanılır. NOT: Bu gücü sadece sahipler kullanabilir. XSC Tarafından hazırlandı.       
İfadelere yazı yazabilme gücü (num) 400 xats İfadelere 1-3 harf veya rakam ekle. Örnekler: (l#num#numi♥u) (noface#num#num8).Not: Diğer efektler içi öteki güçlere ihtiyaç duyar. XSC Tarafından hazırlandı.       
Spor ifadeleri (sport)  xatbilgisi.com Takımını destekle İfadelere spor efektleri ekle. – #shirt, #football, #soccer, #ball, #bb, #sport, #shirts, #foam, #weight.Örnek kullanımlar ise:(d#y#ball#f) (smirk#bb) (yum#football) (eek#shirt) (wink#plum) (d#soccer).  See sport wiki for more

 XSC Tarafından hazırlandı.       

Meyve aromalı ifadeler (fruit)  TAKAS YAPARAK ALABİLİRSİN İfadelere meyve aromalı şekil ver. Örneğin (smile#fruit) (d#apple) (yum#pear) (eek#orange) (wink#plum) (hello#lemon). Sadece () ifadeleri ile çalışır. XSC Tarafından hazırlandı.       
Kişisel radyo (radio) 250 xats Değişik sohbet gruplarını ziyaret ettiğinde radyo istasyonunu kendinle taşı. Favori radyonu arkadaşlarınla paylaşarak destekle. Birileri sendeki radyo ifadesine tıkladıklarında onlar da o radyoya dalacaklar. Daha fazla bilgi için BURAYA bak. XSC Tarafından hazırlandı.       
Sessizce yasakla (mute) 40 days SADECE SAHİPLER İÇİN.Bir kullanıcıyı sessizce yasaklamanı sağlar. Kullanıcıyı haberleri olmadan yasaklar Bir kullanıcıyı sessizce banlamak için kullanıcının ismine tıkla ve yasakla bas (ban), süreyi seç ve “mute” butonuna tıkla.Not: En fazla 1 saat sessizce yasaklanabilir.

 XSC Tarafından hazırlandı.       

Melek ifadeleri (angel)  xatbilgisi.com İfadelere kanatlar,  bir bulut ya da dua eden el ekle. Örneğin tüm efektleri eklemek için  (angel#angel#halo#cloud#pray) kullan. XSC Tarafından hazırlandı.       
Resimleri doodleye yükle (dood) 250 xats İfadeleri doodleye yüklemeni sağlar. Daha önce çalıştığın resmi doodleye yükle, bir arka plan ekle ya da bir resim sürükle bırak. Bir resmi doodleye yüklemek için, resmin direk linkini sohbete gönder ve doodle tuşuna bas.Daha fazla bilgi  BURADA. XSC Tarafından hazırlandı.       
Şeytan ifadeleri (six)  TAKAS YAPARAK ALABİLİRSİN İfadelere “şeytan” görünümü ver. Şeytan ifadesi yapmak için (cry2#6) kullan.Yaba ile kullanmak için (cry2#r#six) kullan. İstediğiniz ifadelerde kullanabilirsiniz. Tüm ifadelerinizde bu gücü kullanmak için genele /o6 gönderiniz, normal hale dönmesi için /o gönderiniz.Xat Mesajları ile ilgili bilgi almak için BURAYA tıklayınız.

 XSC Tarafından hazırlandı.       

kostümler (costumes) 300 xats İfadelere kostümler giydir. Soytarı şapkası (jester) ile kafası karışmış (confused) ifade yapmak için (confused#jester) kullan.Eğer renk güçleriniz varsa kostümler renklendirilebilir örneğin; (confused#cb#g) ya da (confused#ninja#800080). Diğer güçlerle de kullanılabilir, örneğin eller (hands). Daha fazla kostüm eklendiğinde fiyatları yükselecektir.Renk kodlarına BURADAN ulaşabilirsin.   

 XSC Tarafından hazırlandı.       

Yasaklama yerine sustur (gag)  xatbilgisi.com Yasaklayabilecek değerde olacağını düşünürsek (sahipler), misafir ya da üyeleri bir saate kadar susturmayı sağlar. Birilerini susturmak için onlara tıklayın ve yasaklaya basın (ban), süreyi seçin ve nedeni yazdıktan sonra “gag” butonuna basın.“Gaglanma” yani susturulma olayına maruz kalan kullanıcı genelde konuşamaz ancak onu arkadaş olarak ekleyenlerle özelde konuşabilir.Ayrıca “gaglanmış” kimse haksız yasaklanmayı bildiremez (report unfair ban).

“Gaglanmış” kimse aynı zamanda yasaklanabilir ya da şutlanabilir.

 XSC Tarafından hazırlandı.       

Fade efekt (fade)  TAKAS YAPARAK ALABİLİRSİN Herhangi bir ifadeye hayalet görünümü ver (gözüküp yok olan ifadeler). Bir ifadeyi soldurmak için #f kodunu kullanın örneğin (smile#f). XSC Tarafından hazırlandı.       
Bayan saçı (hairf) 200 xats İfadelere bayan saçı ekleyin. Kafası karışmış (confused) ifadeyi bayan saçlı yapmak için (confused#hairf).kullanın. Renk güçleriniz varsa renklendirilebilir örneğin (confused#hairf2#rg) ya da (confused#hairf3#800080). Diğer güçlerle de kullanılabilir örneğin eller (hands). Daha fazla stil eklendiğinde fiyatı artacaktır. XSC Tarafından hazırlandı.       
Erkek saçı (hairm) 150 xats İfadelere erkek saçı ekleyin. Kafası karışmış (confused) ifadeyi erkek saçlı yapmak için (confused#hairm) kullanın. Renk güçleriniz varsa renklendirilebilir örneğin (confused#hairm2#rg) ya da (confused#hairm3#800080). Diğer güçlerle de kullanılabilir örneğin eller (hands). Daha fazla stil eklendiğinde fiyatı artacaktır. XSC Tarafından hazırlandı.       
El ifadeleri (hands) 300 xats İfadelere eller ekleyin. Değişik rollerde ve karışık/eşleşmiş biçimler belirleyin. Biggrin ifadesini el kaldıran (loser) ile kulanmak için (biggrin#loser) kullanın. D ifadesini parmak kaldıran (thumsup) ve parmağı bileği etrafında dönen el ifadesini kullanmak için (biggrin#loser) (d#thumbsup#wrist) kullanın.Daha fazla bilgi BURADA.  XSC Tarafından hazırlandı.       
Boşa konuşma (ttth) 400 xats Büyük bir ifade öpücüğü gönder (bedava) ve konuşmak istemediğin kişiyi bir adımda ihmal et (ignore). Mesajda /t kullan ya da /tMesaj#ifade kullan.NOT: Kocaman ifade yapabilmek ve /tmesaj#smiley özelliğini kullana bilmek  için birileri senin özeline gelmek zorunda, sen onların özeline gidip bu özelliği kullanamazsın.Örneğin XSC özelinize geldi ve siz onu ihmal etmek istiyorsunuz, /t yapıp mesajınızı yazın ve # koyup () olan bir ifade girin ve önderin (örneğin /txatbilgisi.com sevmediğim bir site#(angry).

Ayrıca ttth ifadesini de kullanabilirsiniz örneğin (d#ttth).

 XSC Tarafından hazırlandı.       

Elmas şekilli ifadeler (diamond)  xatbilgisi.com İfadelere mod elmas şekli ver. Elmas ifadesini kullanmak için ifade koduna #d ekle örneğin (smile#d). Renk güçleriniz varsa rengini değiştirebilirsiniz. Örneğin kırmızı için (biggrin#d#ff0000) kullanın. Sadece () ifadelerde çalışır. Renk kodlarına BURADAN ulaşabilirsin.   

XSC Tarafından hazırlandı.       

Modu deaktif yap (sinbin) 300 xats NOT BU GÜCÜ KULLANABİLMEK İÇİN SAHİP OLMANIZ GEREKİR!  Bir modun yasaklama ve şutlama (ban/kick) özelliklerini 1 dakikadan 1 saate kadar etkisiz olmasını sağlar. Kullanıcının özeline git ve 2 saat 30 dakikalığına modluk özelliğini almak için /n2.5 mesajını gönder. XSC Tarafından hazırlandı.       
Kendini misafir yap (guestself) 250 xats Kendini sohbette misafir yapmak için genele /g mesajı gönder. Eğer bir sohbette üye olmak ya da mod olarak kalmak veya bir süreliğine ana sahip olarak kalmamak istiyorsan bu yöntem yararlı.NOT: Kendini sahiplikten alırsan (ownerlikten çıkma) sahipliği geri alacağına emin olmalısın! XSC Tarafından hazırlandı.       
Pembe misafir ve üye (pink) 500 xats İkonunu pembeye çevir. Bu gücü aktif ettiğin zaman misafir isen kullanıcı listesinde pembe ve üye isen kullanıcı listesinde koyu pembe olarak gözükeceksin. NOT: Bu gücü kullanabilmek için misafir, üye ya da $ modunda sahip olmanız gerekmektedir (guest/member ve $tealth owner). XSC Tarafından hazırlandı.       
Gözükmez sahip (invisible) 40 days NOT BU GÜCU KULLANABİLMEK İÇİN SAHİP OLMANIZ GEREKİR!Gözükmez ol ve durumunu çevrimdışı olarak göster aynı zamanda da sohbet mesajlarını gör (offline olarak sohbeti gözetle).  Gücü aktif etmek için, güç kutusunda (powers box) bu gücü işaretle. Bir sohbete ilk girişinde gözükmez olacaksın, eğer konuşursan çevrimiçi olarak gözükeceksin ve herkes seni görecek. Sadece senin görevin dışındakilere çevrimdışı gözükebilirsin, sahipler seni görebilir. XSC Tarafından hazırlandı.       
Alt grupları şutla (superkick) 15 days Daha alt grupları şutlayabilmeni sağlar. Ana sahipler  (main owner) normal sahipleri, sahipler (owners) modları , üyeler yasaklı üye ve misafirleri şutlayabilirler. Eğer boot (tekmeleme) gücünüz varsa daha alt grupları da tekmeleyebilirsiniz. XSC Tarafından hazırlandı.       
Xats ve günlüklerini göster (show) 50 xats Diğer kullanıcıların sizin xats ve günlüklerinizi görebilmelerini sağlar. Xats ve günlükler (days) powers bölümünde gözükür. XSC Tarafından hazırlandı.       
Sekizgen şekilli ifadeler (octogram) 150 xats İfadelere açık yeşil şekilli sekizgen şekli ver.  Octogram kullanmak için ifade koduna #o ekle örneğin (smile#o). Renk güçleriniz varsa rengini değiştirebilirsiniz örneğin mor için (biggrin#o#800080) kullanın. Sadece () ifadelerde çalışlır.Renk kodlarına BURADAN ulaşabilirsin.   

 XSC Tarafından hazırlandı.       

Öteki odaya tekmele (boot)  xatbilgisi.com NOT BU GÜCU KULLANABİLMEK İÇİN SAHİP OLMANIZ GEREKİR!Kullanıcıyı başka bir sohbete tekmele. Tekmelemek için kullanıcıya tıkla ve “kick” bas, altında şutlamanız için grup ismi yazacağınız bir kutu bulunur örneğin sohbet yazın. Eğer insanları uygunsuz odalara tekmelerseniz ya da  bu gücü kötüye kullanırsanız bu kullanım şartlarına uymamanız anlamına gelir ve bu yüzden güçlerin kullanımından mahrum bırakılacaksınız..Uygunsuz kullanım örneklkeri: Uygunsuz sohbete tekmelemek, kullanıcıları sohbet sitene tekmeleyerek popüler yapmaya çalışmak.

Not: Kullanıcıları listeden çıkartılmış gruplara gönderemezsiniz. Bu güç kötü kullanım nedeniyle bir süreliğine listeden alındı, uygunsuz kullanım devam ederse sadece belirli gruplara tekmeleme özelliği aktif edilecektir.

 XSC Tarafından hazırlandı.       

Arkaplansız ifadeler (clear)  xatbilgisi.com İfadelere temiz ve olmayan saf bir arka plan şekli verin. Bu gücü kullanmak için ifade kodlarına #c ekleyin örneğin (smile#c). Sadece () ifadelerde çalışır. XSC Tarafından hazırlandı.       
Altıgenli ifadeler (hexagon) 100 xats İfadelere pembe altıgen şekli ver. Gücü kullanmak için ifade kodlarına #x ekle örneğin (smile#x). Renk güçleriniz varsa rengi değiştirebilirsiniz örneğin mor için (biggrin#x#800080) kullanın. Sadece () ifadelerde çalışır.Renk kodlarına BURADAN ulaşabilirsin.   
Renk değiştiren ifadeler (cycle) 500 xats İfadelere ya da kalp veya hexaona renk değiştiren gök kuşağı renklerini verin. Devirli olarak renk dğiştirmeyi sağlayan bu gücü kullanmak için ifade koduna #y eklein örneğin (smile#y). Kalpli ve devirli renk dğiştiren ifade için (wink#h#y) kullanın. Kareli ve devirli renk dğiştiren ifade için (frown#s#y) kullanın. Sadece () ifadelerde çalışır. XSC Tarafından hazırlandı.       
Neon parlak isimler (nameglow) 400 xats Sohbet kutusunda ismine neon gibi parlayan şekil ver. Yeşil bir parıltı için adını sonuna (glow) ekle. Eğer renk güçleriniz varsa renklendirilmiş parıltıları adınıza ekleyebilirsiniz. Örneğin kırmızı için (glow#r), beyaz için (glow#FFFFFF) kulanın. (Nickinize renk vermeyi sağlayan güç). XSC Tarafından hazırlandı.       
Square şekilli ifadeler (square) 100 xats İfadelere kare şekli ver. Kareli bir ifade yapmak için ifade koduna #s ekle örneğin (smile#s). Renk güçleriniz varsa rengi dğiştirebilirsiniz örneğin sarı için (smile#FFFF00) kullanın. XSC Tarafından hazırlandı.       
Animasyonlu avatar/resim (animate 400 xats Seçtiğiniz resimlerden animasyonlu avatarlar yapar. Bu güç ile avatarınızda animasyonlu resimler kullanabilir, herkesin görmesini sağlayabilirsiniz. Seçtiğiniz resimleri kullanmadan önce BURAYA tıklayıp resmi bilgisayara kaydetmeniz ve resmi yeniden yükleyip direk kodunu kullanmanız gerekmektedir.Kullanmaya başlamak için  BURAYA tıklayın.

 XSC Tarafından hazırlandı.       

Rasgele avatar/resim (shuffle) 25 xats Belirlediğiniz resimleri rasgele gösterir. Her mesajda değişik resim göstermenizi sağlar. Resim kodlarını kullanmak için xat avatar yapma aracını kulanmanız gerekmektedir.Kulanmaya başlamak için BURAYA tıklayın. XSC Tarafından hazırlandı.       
Kalp şekilli ifadeler (heart)  xatbilgisi.com İfadelere kalp şekli ver. Kalpli ifade yapmak için ifade koduna #h ekle örneğin (biggrin#h). Renk güçleriniz varsa rengini değiştirebilirsiniz. Örneğin pembe kalp için  (love#h#ff99ff) kullan. Sadece () ifadelere çalışır.Renk kodlarına BURADAN ulaşabilirsin.   

 XSC Tarafından hazırlandı.       

Açık/kapalı ifadeler (light) 150 xats İfadeleri açık/kapalı yap. Bir ifadeyi daha açık yapmak için ifade koduna artılar ekle #+++, daha kapalı ise eksiler ekler #—-.Daha fazla renk gücün varsa renkli kostümler kullanabilirsin. Sadece () ifadelerde çalışır. Renk kodlarına BURADAN ulaşabilirsin.   

 XSC Tarafından hazırlandı.       

Mavi renkli ifadeler (blue) 150 xats Herhangi bir ifadeyi kırmızı yap. Bir ifadeyi kırmızı yapmak için ifade koduna #b ekle örneğin (d#b). Daha fazla renk gücün varsa renkli kostümler kullanabilirsin. Sadece () ifadelerde çalışır. Renk kodlarına BURADAN ulaşabilirsin.   

 XSC Tarafından hazırlandı.       

Yeşil renkli ifadeler (green) 150 xats Herhangi bir ifadeyi kırmızı yap. Bir ifadeyi kırmızı yapmak için ifade koduna #g ekle örneğin (d#g). Daha fazla renk gücün varsa renkli kostümler kullanabilirsin. Sadece () ifadelerde çalışır. Renk kodlarına BURADAN ulaşabilirsin.   

 XSC Tarafından hazırlandı.       

Kırmızı renkli ifadeler (red) 150 xats Herhangi bir ifadeyi kırmızı yap. Bir ifadeyi kırmızı yapmak için ifade koduna #r ekle örneğin (d#r). Daha fazla renk gücün varsa renkli kostümler kullanabilirsin. Sadece () ifadelerde çalışır.Renk kodlarına BURADAN ulaşabilirsin.   

 XSC Tarafından hazırlandı.       

İkonuna şapka ekle (hat) 100 xats Türk  şapkası ya da bezbol şapkası için (hat#t#FF0000) kullan. ABD futbol kasketi (helmet) için (hat#f#000080) kullan. Herhangi bir renk kodunu kullanabilirsin. Daha fazla şapka eklenecektir. Bazı şapkalar sadece tatiller için uygun olabilir.Kullanımda olan bazı şapka türleri:
*** olan yerlere renk kodu koymanız gerekir.
Futbol kasketi (hat#f#******), bezbol şapkası (Türk şapkası) (hat#t#******), en üst şapka (hat#p#******), biralı (hat#b#******), bunny kulakları (hat#e#******), yumurta (hat#g#******), gökkuşağı şeklinde (hat#g) tüm güçler olmadan; altın yumurta (hat#g) ise tüm güçlerle çalışır.
(hat#w) de kulanılabilir. 

 ****** olan yerler için gerekli renk kodları için; Renk kodlarına BURADAN ulaşabilirsin.   

Not: En üste gelen “p” henüz şapka olmayan başka harfler tarafından da kullanılabilir (örneğin k).

  XSC Tarafından hazırlandı.       

Sahipler süreli mod yapabilir (tempmod) 50 days NOT: BU GÜCÜ KULLANABİLMEK İÇİN SAHİP OLMAN GEREKİR!  Bir kullanıcıyı 1 dakikadan 1 saate kadar süreli mod yapar. Kullanmak için kullanıcının özeline git ve 2 saat 30 dakikalığına mod yapmak için  /m2.5 şeklinde mesaj gönder.Süresi dolan ve henüz sitede mod olan kullanıcı, avatarını/nickini değiştirdiğinde, ban açtığında/birini yasakladığında üye olur.Not: Tempmodlar (süreli modlar) üye yapamazlar,  yapabilmeleri için tempmem powersini (süreli üye yapma) almaları gerekir.

 XSC Tarafından hazırlandı.       

Sadece arkadaşlardan özel mesaj al (nopc) 200 xats Arkadaşlar hariç diğer tüm kullanıcılardan özel mesaj almayı (private chat) engelle. Başkasının özeline ise gidebilirsin (engel olmaz). Sahipler, modlar ve xat staff her zaman özeline gelebilirler. XSC Tarafından hazırlandı.       
Kaydını sakla (yıldızsız) (reghide) 100 xats Yıldızını ya da kalbini yok eder böylece listede normal kayıtsız bir kullanıcı gibi gözükürsün. Diğer tüm bağışlayıcı özellikleri (örneğin glitter) çalışır.Bu gücü kullandığınızda register adınız (kayıt adı) hala gözükür, birileri nickinize tıkladığında register adınızı görür ancak “registered” yazısını göremez, örneğin “on xat registered BFF” yerine “on xat BFF” yazısını görürler. XSC Tarafından hazırlandı.       
Sesleri kapat (noaudies) 10 xats Sesleri kapatmaya yarar. Seslerle (audies) gönderilen mesajlar normal mesaj gibi duyulmayacaktır. Eğer onlara tıklarsanız hala çalışırlar. XSC Tarafından hazırlandı.       
Aynalı ifadeler (mirror) 100 xats Nerdeyse her ifadeye soldan sağa ayna görünümü ver. Bir ifadeyi aynalı yapmak için koduna #m ekle örneğin (cd#m). Sadece () ifadeleriyle çalışır. XSC Tarafından hazırlandı.       
Ters ifadeler (invert) 200 xats Nerdeyse tüm ifadeleri ters yapar. Bir ifadeyi ters yapmak için ifade koduna #i ekle örneğin (cd#i). Sadece () ifadeleriyle çalışır. XSC Tarafından hazırlandı.       
Arkadaşlar seni takip edemez (nofollow) 100 xats Normalde arkadaşlar bulunduğun sohbete gelebilirler ve seni takip edebilirler. Bu güç arkadaşlarının seni takip etmesine ve hangi sitede olduğunu bulmalarına karşı blok koyar ve engeller. XSC Tarafından hazırlandı.       
Fare ile avatara yaklaş (zoom) 300 xats Birileri fare ile avatar resmine yaklaştıklarında resmin daha iyi görmeleri için büyüyecek. Ayrıca sohbette başkalarının avatarına yaklaşarak (zoom) büyük görebilirsin. XSC Tarafından hazırlandı.       
Modlar 8 saat banlayabilir (mod8) 500 xats Herhangi bir sohbette eğer mod isen 8 saat banlayabilirsin (normalde 6). XSC Tarafından hazırlandı.       
Aboneliğini sakla (siyah yıldız) (subhide) 100 xats Yıldızını, kalbini ya da + olan kırmızı/sarı renklerini siyaha çevir. Böylece bağışlayıcılığını sakla (subscrier). Diğer özellikler hala çalışır (örneğin glitter). XSC Tarafından hazırlandı.       
Bölümde tepeye çık (topman) 200 xats Bulunduğun bölümde ve odada ikonun en tepede gözükecek. Id numaran yüksek olsa bile başka bir kullanıcı bu güce sahip olmadıkça listede daha üstte gözükeceksin.Genel olarak xat kullanıcı listesinde sitedeki görevlerine bağlı olarak, aynı görevde bulunanlardan en üstte gözükecekleri bu özellikler belirler:

 •        Topman powers olması
 •        Purple olması
 •        Kısa register adı
 •        Kısa xat id
 •        BFF/Married olması
 •        Reghide kullanması
 •        Xat’da online olması

 XSC Tarafından hazırlandı.       

Tümgüçler (allpowers)  xatbilgisi.com Tüm güçler (allpowers) ifadesini kullanmaya hak kazanmak için standart olarak  uygun olan güçlere sahip olmalısın. Limitli olan ve epik olan güçler gerekmez. XSC Tarafından hazırlandı.       
Mor ikon (purple) 25000 xats İkonunu mora çevir. Bu güç aktif edildiğinde kullanıcı listesinde, sohbetteki sırana (mod/sahip/üye) bakılmaksızın ikonun mor olacaktır. Xat’ın ilk epik gücü pahalı, bu nedenle bulunma sıklığı az olacaktır.Not: Allpowers ifadesini kullanmak için purple gerekmez. XSC Tarafından hazırlandı.    

 Kurallar:

 • Xat kurallarına uymalısınız KURALLAR BURADA
 • Güçler sadece bağışlayıcı olduğunuz zaman çalışırlar (günlük olduğunda)
 • Daha fazla güç eklenecektir.          
 • Güçler listeden çekilebilir (bu nedenle acele et kendine al)
 • İlerideki gelişmelere bağlı olarak bazı güçlerin ücretleri artabilir ya da azalabilir
 • Aktif olan güçlerinizi (açık olanlar) diğer kullanıcılar görebilir
 • Güçler tek tek aktif yapılabilir ya da kapatılabilir (turn on/off)
 • Güçler diğer kullanıcılarla takas edilebilir
 • Güçler, takas yapana dek sizde dururlar
 • Her bir güç kendi ifadesine sahiptir. Sadece güce sahip olanlar ifadesini kullanabilirler.
 • Lütfen güç açıklamalarını dikkatlice okuyunuz (fareyi yaklaştır ve pop up oku)

Xat’a yeni bir güç önermek için BURAYA tıkla.

You can leave a response, or trackback from your own site.

6 yorum yapıldı ilgili konu; “Xat Powers”

 1. Dilana dedi ki:

  Son powers gelişmelerini takip edemedim ancak gördüğüm kadarıyla çoğu koftiden, sadece Status renklendirici işe yaramış

 2. prenses ece dedi ki:

  Xat’da artık powers siz olmayanı takmıyorlar, selam bile almıyorlar, kaldı ki zaten birkaç grup kaldı, Casus ile Anektod, Kalplerinyeri ve Sohbetim38 tek xat grupları

 3. yaren dedi ki:

  çok güzel bir şeydir bütün herkeze öneriyorum

 4. mekansız memmo fıarda dedi ki:

  slm ben mekansız memo arkadşalr la bizim bu siteler hepsi kapanmış la ne olmuş büle ben siteye girmesem deli olurum vala lütfen bizim bu siteleri açın size ne zararı varki kapatınız ben sizi bekliyom açmanızı lütfen açımnızzzz:P

 5. xSxserserixSx dedi ki:

  seni seviyorum

 6. xSxserserixSx dedi ki:

  sevene can feda sevmeeyne elveda gülüm

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
Easter Powers

Easter Ne demek? XSC olarak Easter ne demek araştırdık ve işte anlamı:   Yumurta Bayramı ingilizce easter almanca ostern diye yazılır,...

Kapat