Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Xat Site Engellemeleri

xat site engelleme blok

Güncel Bir Durum
Sürekli olarka birilerinin başına geliyordur, ya da duymuşsunuzdur; kişinin xat sitesi xat ana sayfasından silinir, gruplarda çıkamaz ve hatta grup birçok kullanıcı sayısına sahip olmasına karşın popülerde gözükmez. Tüm bunları yanısıra site “promote” de edilemez, ve hatta eğer xat bloklama işini arttırır ise alt kısımda normalde görülen “pages” yani sayfalar da yok olur.

Olası Sebepleri
Xat’a bu durumu sorduğumuzda “site girişinde yer alan yönlendirmeler ve alt kısımda yer alan siteler” sebep oluyor şeklinde cevap verildi. Buradan şu sonuçları da çıkarabiliriz:

 • Xat grubunuzun başka bir yere yönlendiriliyor olması (yönlendirme kodu)
 • Sitenizin altında yer alan 18+ içerik
 • Sitenin yönetiminin  olmaması, küfür ve saldırıların olması
 • Sitenin ayrımcılığa dair (terör, dini ayrımcılık, ırkçılık) üzerine iş yapıyor olması
 • Hack (dolandırıcılık) üzerine kurulan bir site

Tüm bunlar xat’ın ilgili grubu bloklamasına ve listeden kaldırılmasına neden olabilecek durumlardır. Bazı siteler için daha değişik durumlar da söz konusu olabilir. İlk etapta ve en çok bilinen durumlar yukarıda listelenmiştir.

Uygunsuz Grubu Rapor Edin
Xat, kendisine “Support yoluyla (xat.com/support) bildirilen biletleri dikkate alır ve gerekli gördüklerini uygular. Bu nedenle uygunsuz gördüğünüz grupları xat’a rapor ederken sebebini de yazmanız gerekir. Registeriniz yoksa bunu iletişimden de bizlere bildirebilirsiniz.

Grubunuzn Bloklanmaması İçin
Aslında basit. Kurallara uymak. Her yerde ve her ortamda bir şekilde kurallar olduğu gibi, Xat Sohbet’in de kendine özel ve özgü kuralları vardır. Uygunsuz sayılan hack işleri, 18+ içerikler, alta konulan yönlendirmeler, kontrolsüz site yönetimi ws. gibi durumlardan kaçınılırsa sitenize hiçbir şey olmaz. Tüm bu sorunları yaşayan ve bizlere bilgi için danışan birçok site var (adreslerini vermeye gerek yok).

Both comments and pings are currently closed.

4 yorum yapıldı ilgili konu; “Xat Site Engellemeleri”

 1. ömer dedi ki:

  Ya benim sitem de gitti yazgulu diye siem var xat.com/yazgulu ama altı gözükmüyor?

 2. çetin dedi ki:

  Bunu kaldırmanın yolu yok mu?

 3. xat uzmanı dedi ki:

  Sözde övünüyoz hep ordayız ama paso sitelerimiz gidiyor

 4. Celal dedi ki:

  Benim sitem de engellenmişti bilet açtım sonra kaldırdılar yasağı yönlendirme yapmştm ama smdi süper çalısıyo yönlendrme yapmayn

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
angry power ifadeleri
Angry

Kızgınlığını Gider Aynen öyle. Üzülmene gerek yok. Sıkıldın mı? Hemen bu gücü al ve ifadelerini kullan. İç dünyanda olup bitenleri...

Kapat