Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Xat Uygulamaları

Birçok özelliği içerisinde barındıran Xat chat sitesinde kullanılan bazı uygulamaların kısa ve öz anlatımlarını bu yazıda bulabileceksiniz.
Xat sohbet grubunuzda sol tarafa baktığınız zaman uygulamaları rahatça görebilirsiniz. 😛

xat uygulamalarından bazılarının görünümü

Xat uygulamaları genel olarak avatar görme (grid); Youtube çalıştırabilme (youtube); Resim yapma, yükleme (Doodle); Çeviri yapabilme (translate); im ile Msn davet gönderme ya da oturum açma (im); Games paneli ile oyunlar, efektler, gruplar, ticaret yapma (trade), webcam, xat live ve çubuk adam yapma (stick); altında yer alan ifadeler (smilies) barındırmaktadır.

Bunlardan effects, trade, webcam (efektler, takas etme, web cam kullanma) register olmanız zorunludur.
Register değilseniz BURAYA TIKLAYARAK kolayca nasıl register olunduğunu videolu izleyebilirsiniz.

Stick kullanabilmek için Stick Powers’iniz olmalı, kodlarını bilmiyorsanız BURAYA tıklayarak genel güçlere bakınız (ayrıca renklendirme).
Live kullanabilmek için ise sitede ana sahip (main owner) olmanız gerekir, henüz bir grubunuz yok ya da nasıl alınacağını bilmiyorsanız BURAYA tıklayınız. 🙄

Yanda gördüğünüz ise, xat games panelinde “groups tıklanınca ıkan görünümdür.Her sitedeki online kullanıcı sayısı ne kadar çok ise, çıkan gezegen o kadar büyüktür.

Aynı ülke için aynı renk birimleri kullanılır ve tıkladığınız anda gruba bağlanırsınız.

😆

Daha üstte gördüğünüz ise, Games paneline tıkladıktan sonra ortaya çıkan kullanılabilir ve yararlı etkileşimlerin olduğu bölümdür.

Belki de yeni Xat grup güçleri ile daha fazla özellik eklenebilir, böylece her kullanıcı kendi chat sitesini güncelleyebilir ve donatabilir, bu da popülerliğini etkiler belki…

Xat webcam uygulaması ise, çıktığı zaman adından oldukça fazla söz ettirdi ve test aşaması uzun bir süre aldı.XAT Webcam paneli butonların işlevleri
Xat forum kısmında çok daha fazla bilgi bulabileceğiniz bu uygulama, Sadece Registerli olan (xat^a kayıtlı kullanıcılar) tarafından ücretsiz kullanılabilir.
Üzerinde yer alan butonların ne işe yaradıkları resimde özetlenmiştir. 😥

İfade panelinde (smilies) genel olarak xat ifade ve bu ifadelerin kodlarını, alt kısmında bulunan kırmızı işaret içerisindeki çarpı ile de uygulamayı kapatmış olursunuz.

Diğer uygulamaların daha ayrıntılı anlatımlarını öteki yazılarda bulabilirsiniz. 😮

You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir yorum yapıldı ilgili konu; “Xat Uygulamaları”

  1. kader_buysa dedi ki:

    YAŞAMAK SEVDİKÇE GÜZEL

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
xat group powers
Grup Güçleri

Aylardır Xat Oylama bölümünde öneriler sunulan ve çıkması beklenen grup güçleri, Xat tarafından yapılan bir duyuru ile resmen ortaya kondu....

Kapat