Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Yararlı Xat Bileşenleri

XAT  HİZMETLERİ
Xat bileşenleri genel olarak “Xat Widgets” özelliklerinin Türkçeleştirilmiş hali olsa da, belki de tam yansıtmıyor, ancak bu açıklamadan kastımız yararlı xat eklentileri ya da kodlarıdır.
BURAYA tıkladığınızda bahsettiğimiz alanlar ve konularla ilgili xat hizmet sayfasını açabilirsiniz.

BU HİZMETLER NELERDİR?
Bunları 5’e bölmek mümkün:

 

 1. Sohbet kutusu
 2. Bedava anket
 3. Bedava test
 4. Bedava Slayt Şov
 5. Room101

Bunlardan en çok kullanılanlar ise Sohbet kutusu ve bedava anket, diğer özellikler daha çok bu işle uğraşan usta kişiler tarafından yapılmakta.
Altta “Xat Anket Örneği” verilmiştir.

Get your own Poll!

Bunları oluşturduktan sonra kodlarını alıp, xat sitenize ta da blog, forum, site vs. eklemeniz gerekir, kodu html olarak ekledikten sonra otomatik olarak tüm tarayıcılarda çalışacaklardır.

Xat’ın bedava verdiği bu hizmetler, flash özellik göstermekte ve hepsi BEDAVADIR.
Ayrıca zaman içerisinde asla eklediğiniz/oluşturduğunuz kod silinmez.

Birçok özelliği bulunan bu xat hizmetlerini, geniş çaplı olarak kullanabilir ve kullanıcılar arasında ETKİLEŞİM ve zaman geçirmeye ya da test yapıp/ anket yapıp birtakım özellikleri öğrenebilmenize imkan verir.

GENEL ÖZELLİKLERİ
Xat Sohbet kutusu: Kendinize sohbet odası açma, sitenize ya da bloğunuza/myspace sayfanıza sohbet grubu kurmak için bu sistemi kulanmanız kaçınılmazdır, oluşturmak için TIKLAYIN.
Xat Anket: İstediğiniz konularda anket oluşturarak genel oylamaya katabilir, böylece kişilerin yorumlarını görebilir, buna göre sisteminizde değişiklikler yapabilirsiniz. Oluşturmak için TIKLAYIN.
Xat Quiz Oluşturucu: Bu yöntemle kullanıcıları bilgi sınamaya, soru sormaya ya da kendiniz hakkında özel sorular oluşturmaya başlayabilirsiniz. Kurulumu basit olan bu sistem içn TIKLAYIN.
Xat Slayt Şov Oluşturucu: Bedava slayt şov oluşturun. Bu yöntmele istediğiniz sayfada resim gösterimleri/ kullanıcı gösterimleri vs. yapabilirsiniz. Oluşturmak için BURAYA tıklayın.
101 Nolu Oda: Bu hizmetle birtakım bilgileri paylaşabilir, bu sayede milletin oluşturduğunuz düşünce ya da fikre katılıp katılmadığını görebilirsiniz. Kalbe tıklama katıldıklarını, kola tıklama ise katılmadıklarını gösterir. Başlamak için BURAYA tıkla.

Ortak Özellikler:
Tüm bu xat sistemlerinde; arkaplan rengi, istediğin deseni seçme ve yazı büyüklük/ çevrimlerini ayarlama gibi özellikler uygulayabilirsiniz. Ancak malesef şu anlık Türkçe karakterler uygun değil, yani “ğ,ü,ö,ç,ş” gibi harfler, kodlamada sorun çıkarırlar.
Ve ayrıca tüm bu hizmetler kesinlikle BEDAVADIR.

You can leave a response, or trackback from your own site.

2 yorum yapıldı ilgili konu; “Yararlı Xat Bileşenleri”

 1. Kadir dedi ki:

  Xat’ın en yararlı yönü yenilerle tanışmak 🙂

 2. buse dedi ki:

  Bunları artık kimse kullanmıyor

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
Sık Sorulan Sorular

SSS NEDİR? SSS sık sorulan sorular kısaltılmışı olarak kullanılıyor, bu yazıda ise Xat kullanıcılarının Xat Yardım ve genel xat sitelerinde...

Kapat