Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemleri

yasaklı sitelere giriş yöntemleri 2013

Engelli Sitelere Giriş Yöntemleri 2013 Güncel
Yasaklı sitelere giriş ile yasaklı sitelere giriş programları güncel bilgiler ve deneyebileceğiniz yöntemleri bu güncel yazıda bir araya getirdik. Bu yazıda DNS ayarı ile IP saklama; VPN sistemleri ile Proxy kullanma; Google mobil arama ile  çeviri sistemleri ve önbellek kullanımı ile hosts dosyası ve RSS okuyucuları gibi pek çok yöntem ele alınmıştır.

Yasaklı Sitelere Giriş için Önerilen Yöntemler

1. Önbellek Kullanımı: Pek çok arama motoru sitelerin ön belleğini içerisinde barındırır. Bu sayede  ön belleği kullanarak yasaklı siteye erişim sağlayabilirsiniz. Bunun için Google, Bing, Yahoo ile Yandex vs kullanabilirsiniz. Siteyi yazdığınızda yanında önbellek çıkar ve en son girdiye göz atabilirsiniz.

2. Google Mobil Arama Kullanma: Google Mobil Arama proxy gibi davranır ve bu sayede ilgili siteye kolayca erişim sağlayabilirsiniz; ancak CSS ve Javascript bu şekilde kaybolur ama normal örneğin ekşi sözlük gibi siteleri kolayca okuyabilirsiniz Denemek için  Google Mobil Arama  bakınız.

3. IP Adress Kullanımı: Sitenin direk adresi yerine ip adres kullanın; pek çok siteyi açmaz ama eğer açarsa da gayet hızlı ve direk erişim sağlarsınız. Bunu direk başlat ve çalıştır bölümünden siteye ping siteadi.com yazarsanız ip adres gözükür ve onu tarayıcıya yazarak deneyin.

4. Çeviri Sistemleri ile Giriş:  Google Translate ya da  Yahoo! Babelfish gibi çeviri sistemleri ile site adını yazarak (siteadi.com) enter basın; bu sayede giriş yapabilirsiniz. Bunun detaylı açıklaması diğer yazılarımızda eklenmiştir.

5. Proxy Siteleri: Proxy kesin giriş olarak bilinse de bazılarının reklam bazılarının da interneti yavaşlatması nedeniyle pek tercih edilmezler; ama güvenli giriş ile bilinmeyen ülke ve gizlilik yanı sıra istenilen siteyi açması avantaj. Bunun için  HideMyAssAnonymouse ve KProxy. gibi proxy sistemlerini tercih edebilirsiniz.

6. RSS Okuyucuları İle Giriş: RSS okuyucularına internet üzerinden arayarak direk bulabilirsiniz; pek çok sitenin RSS adresi vardır; örneğin sitemizde www.xatbilgisi.com/feed adresi ya da feed yerine atom.xml ile rss.html gibi uzantılarla edinilebilir; video siteleri için tercih edilmez.

7. TOR Kullanaraı GirişTOR ya da  The Onion Router yasaklı sitelere giriş için denenen en çok kullanılan çevrimiçi gizlilik sağlayan ip adres değiştirici ve proxy sistemi ile alt yapısını kullanan sistemdir; pek çok erişime kapalı siteye bu sayede giriş yapabilirsiniz.

8. Nyud.net: Bu sistem ülkemizde pek bilinmiyor ama gayet başarılı bir sistem. Nyud.net sitesi üzerinden giriş yapılıyor. Yasaklı sitelere giriş kesin yöntem sayabileceğimiz ve chat, maç, video ile istenileni açan bu yöntemde sitenin adresinin sonuna .nyud.net ekliyorsunuz; örneğin sitemiz için xatbilgisi.com ise giriş için xatbilgisi.com.nyud.net denemeniz lazım.

9. Opera Mini Kullanma: Görüntü olarak pek iyi olmasa da mobil aramadan daha kullanışlı yöntem; erişime kapalı siteleriaçabilir.

10. DNS Değiştirme: Genel olarak ülkemizde en sık denenen ve hızlı ayrıca başarılı yöntemlerden birisi. Önemli olan tabii ki hızlı ve güncel DNS kullanma. İlk yöntemlerden birisi. Bu konuda sitemizde çok daha detaylı yazılara benzer yazılardan ulaşabilirsiniz. En çok önerilen DNS adresleri ise Google DNS, Norton DNS, Uydunet, Open DNS.

11. VPN İle Giriş: Açılımı Private Network Software olan VPN sistemleri özel giriş sağlarlar ve sizi kimse görmez; bilinmeyen kulanıcı olarak ip değiştiren sistemle giriş yaparsınız; en popüler VPN yayımcısı olan HotSpotShield  yasaklı sitelere giriş için denenebilir.

12. IP Saklama:IP Saklayarak yasaklı sitenin açılmasını engelleyebilirsiniz; bunun için en çok bilineni ise  UltraSurf . Son zamanlarda güvenli dğeildir lafları ile kullanımı azalsa da özellikle tamindir ile gezginlerin bunu yeniden eklemeleri onu ön plana çıkardı.

13. Host Dosyası ile Giriş: Hosts dosyasına sitenin adres ile ip adres yanına yazara erişim sağlayabilirsiniz. Başlat ve çalıştıra tıklayıp siteyi ping ederseniz ip adres gözükür; bunu site yanına yazıp hosts dosyasına kaydedin; hosts dosyası  “C:\WINDOWS\system32\drivers\etc”  bölümünde bulunuyor.

NOT: Orijinal yazıdır; kaynak olarak tweakandtrick.com sitesi kullanılmıştır; bilgi verme ve güncel yöntemleri duyurma amacı ile yazılmıştır.

XRC Sonx tarafından yazıldı, iyi günler dileriz.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
Android Telefonlarda Adobe Flash Player Desteği Yok!
Android Telefonlarda Adobe Flash Player Desteği Yok!

Flash Player Olmaması? Bu durum sitelerin açılmasını fazla etkilemeyebilir ancak Adobe Flash Player olmadan Xat chat yapısı oluşmaz; yani Xat...

Kapat