Sponsor Bağlantılar
XSC Haberleri
xat haberleri
Sponsor Bağlantılar

* SPONSOR BAĞLANTILAR *

YGS Sınav Soru Dağılımı 2014

ygs soru dağılımı

Üniversiteye adım atabilmek için YGS yani yüksek öğretime geçiş sınavına girmek gerekir. Bir çok öğrenci sınava gireceğini bilir ancak sınav hakkında pek fazla bilgiye sahip değildir. Öğrencilerin bu konu hakkında bilinçlendirilmesi, sınavda çıkacak soru tarzları ve dağılımlarına uygun bir şekilde çalışabilmesi için rehber olmak gerekir.
.
Peki YGS soru dağılımı nasıldır ?
Değişen sınav sistemiyle birlikte bir çok değişiklik olmuştur, YGS eski sınav sisteminin birinci bölümü olarak bilinir. YGS’de birinci bölüm konuları sorulmaktadır. Lise 1’de işlenmiş olan tüm konular, eşit ağırlık öğrencileri için de dahil olmak üzere fen bilimleri dallarına (fizik, kimya, biyoloji) ait sorular sorulmaktadır.
.
Soru Sayısı Dağılımı

Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler ve Fen bilimleri ders alanlarına ait 40’ar soru bulunmaktadır. Bu alanlar kendi içinde alt kategorilere ayrılır.

.
Fen Bilimleri fizik, kimya ve biyoloji olmak üzere 3 alt kategoriye ayrılır ve 13, 13 ve 14 soru olmak üzere ayrılır.
Matematik, 27 adet matematik 1 ve 13 adet geometri şeklinde dağılmaktadır.
Sosyal bilimler ise soru sayısı değişiklik gösterecek şekilde tarih, coğrafya, felsefe ve din kültürü alanlarına ayrılır.
.

Yorum Yap

*

Yasaklı Sitelere Giriş Bilgileri ile Maç izleme ayarları ve online maç siteleri ve Facebook'a kaydol bilgileri ile Facebook güvenlik haberleri ve fazlası Yasaklı Sitelere Giriş sitemizde yer almaktadır. Sitemiz bireysel kurulmul olup; içerikler bilinen kaynaklardan denenerek ve pratik metotlarıyla gösterilmekte; sitemizde maç yayını ya da naklen gösterimler ile kişisel hakları ihlal eden durumlar için paylaşım alanı ya da telif materyali içermemektedir. Bu konuda itirazlarınızı iletişimden yapabilir ya da "Soneregetip" Skype ekleyerek yapabilirsiniz.
Önceki yazıyı okuyun:
xat giriş sorunu
Xat Giriş Sorunu 2014

Son Günlerin Büyük Sorunu Xat.com giriş sorunu yeni olmamakla birlikte her zaman denk gelen ve her dönem ortaya çıkabilen bir...

Kapat